Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Küreselleşen dünya şartlarında artık üniversite okumak ya da dil öğrenmek artık çok kolay. Adana Işık Yurtdışı Eğitim kapsamında,

* Türkiyede Öss yi kazandınız, kaybettiniz yada sınava bile girmedinizse

Adana Işık Yurtdışı Eğitim sizi dünyann neresinde ve hangi eğitimi almak istiyorsanız sizi oraya gönderiyor. Danışmanlık sadece gidene kadar değil, üniversite eğitiminiz boyunca devam ediyor.

Avusturya’da Üniversite Eğitim

 • Avusturya’da ki üniversitelerin eğitim kalitesi yüksek standartlarda olduğu için tüm dünyaca kabul edilmekte ve bu yüzden dünya genelinde çok fazla rağbet görmektedir.
 • YÖK, Avusturya üniversitelerinden alacağınız diplomaları tanımakta ve denklik vermektedir.
 • Avusturya’daki üniversitelerin yıllık harcı yaklaşık 700 ila 1400 Euro arasında değişmektedir. Harç sömester başlarında iki eşit taksit olarak ödenmektedir. Avusturya Üniversiteleri; sadece Avrupanın değil dünyanın en ekonomik üniversiteleri arasındır.
 • Avrupa ülkelerinin genelinde üniversite öğrencilerinin çalışmasına izin vermez. Avusturya’da ise üniversite öğrencileri dilerlerse ayda 600 Euro ya kadar olan bir işte çalışıp, iki ayda içerisinde bir yıllık üniversite harç ücretini karşılayabilirler.
 • 72 bin öğrenciye sahip olan Viyana Üniversitesi, dünya genelindeki üniversiteler arasında 90. sıradadır (Mart 2009). Aynı listede ODTÜ 428, Bilken 430 ve Boğaziçi Üniversitesi 489. sıradadır.

Yurtdışında Yabancı Dil Eğitimi

Adana Işık Yurtdışı Eğitim, Size hangi dili öğrenmek istiyorsanız o dilin en iyi öğretildiği ülkelerdeki dil kurslarına sizi yönlendiriyor. Üstelik anlaşmalı olduğumuz kurslara gittiğiniz takdirde sizden danışmanlık ücreti de talep etmiyoruz.

Unutmayın yurtdışında eğitim almak zannedildiği kadar pahalı bir olay değildir. Hatta avrupadaki bir çok üniversite Türkiyedeki bir çok özel üniversiteden de ucuza eğitim vermektedir. Üstelik bu üniversiteler, Dünyanın en seçkin üniversiteleri arasında yer almaktadır.

Dil kursları, work and travel olayı da yine zannedilenin aksine oldukça uygun fiyatlarla verilebilmektedir. Dil öğrenmenin en güzel yolu, o dilin konuşulduğu bir ülkede o dilin eğitimini mükemmel bir şekilde veren bir kurstan eğitim almaktır. Türkiyede bir öğrenci en az üniversite dahil en az 11-14 yıl arası dil eğitimi almasına rağmen hala meramını anlatacak kadar da olsa dil konuşamadığı bilinen bir gerçektir. Oysa 3-6 aylık yerinde bir eğitim Türkiyede dil eğitimine harcanan paranın çok daha altına mal olmakta ve aynı zamanda mükemmel bir dile sahip olunabilmektedir.

Work and Travel

ABD hükümeti tarafından onaylanan, üniversite öğrencilerine yaz aylarında, Amerika’nın değişik eyaletlerinde sezonluk işlerde çalışma imkanı sunan kültürel değişim programıdır. Work and Travel in USA (W&T) Programı, öğrencilere; ABD’de çalışıp para kazanma, tatil yapma ve aynı zamanda da İngilizcelerini geliştirme imkanı sunmaktadır.

WAT programının süresi maksimum 5 aydır. 4 aylık çalışma süresinin sonunda 1 ay turist olarak Amerika’da gezme ve kalma izni verilmektedir. Öğrenciler, 4 ay boyunca, Amerika’nın farklı eyaletlerinde bulunan oteller, tatil köyleri, eğlence merkezleri ve fast food restaurantlarındaki sezonluk işlerde saat başı ücret karşılığında çalışabilirler.

AU-PAIR’LİK NEDİR ?

Au-Pair kelimesinin Türkçe karşılığı Anne Yardımcısıdır. Uluslararası kültürel değişim programlarında olan Au Pair’deki amaç; İngiltere’de gideceğiniz aile yanında, evin hanımına ev işlerinde ve çocuk bakımında yardımcı olup, İngilizcenizi geliştirmektir.

 • Au-Pair programının maksimum süresi 2 yıldır.
 • Au-Pair, kendi ülkesinden ayrılmadan, iki taraf arasında görevlerini açıklayan bir anlaşma yapılır.
 • Au-Pair, haftada 25 saat çalışır.
 • Aile, yanına gelen Au-Pair’e özel bir oda verir ve tüm yemeklerini birlikte yeme imkanı sağlar.
 • Aile, Au-Pair’e çalışması karşılığında haftalık minimum 55 İngiliz Sterlini ücret öder.
 • Au-Pair’e dini görevlerini yapabilmesi ve okula/dil kursuna gidebilmesi için yeterli zaman vermek zorundadır.
 • Au-Pair anlaşması her iki tarafın en az iki hafta önceden birbirlerine haber vermesiyle sona erer.

Ayrıntılı Bilgi: 0322 453 10 94

IŞIK TERCÜME VE YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIK

ingilizce çeviri
ingilizce çeviri
ingilizce çeviri